Dyrektor: Justyna Bartol - Janasek
    Wicedyrektor: Elżbieta ŁukaszykZ życia świetlicy


rok szkolny 2019/20

W nowym roku szkolnym witamy wszystkie dzieci, a szczególnie uczniów klas pierwszych.

W tym roku świetlica przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu: Uczymy dzieci programować.
Realizuje projekt: Żyjmy zdrowo i sportowo.
Ogłosiła całoroczny międzyświetlicowy konkurs plastyczny jesień, zima, wiosna w twórczości poetów.

Uczniowie świetlicy przystąpili do realizacji pierwszego zadania z ogólnopolskiego konkursu : Uczymy Dzieci Programować.

Kolejny dzień -  realizujemy zadanie drugie z Code Werk 2019

rok szkolny 2018/19

Rozpoczynamy kolejny rok szkolny. Witamy szczególnie uczniów klas pierwszych. 
 
Zajęcia prowadzone w świetlicy to  :
   teatralno - muzyczne, ruchowe na boisku i salce zabaw, 
   z elementami języka angielskiego, czytelnicze, plastyczne.

W ramach akcji czytelniczej koleżanki ze starszych klas czytają dzieciom 

Z okazji zbliżającego się 100 -  lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w świetlicy wychowawcy prowadzili zajęcia związane z historią Polski. Dzieci poznawały legendy mówiące o powstaniu państwa np. legenda o Lechu, Czechu i Rusie.  Później wykonały symbole narodowe takie jak godło  i flagę przy użyciu różnych materiałów.


30 listopada w świetlicy odbyły się andrzejki z licznymi wróżbami i pląsami  13 stycznia  podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczennice Gimnazjum : Iga Balcerowiak, Marcelina Kukla i Wiktoria Kaźmierczak  oraz wychowawczynie  świetlicy: Katarzyna Steinke, Izabela Troszczyńska, Bożena Gliniany kwestowały na hali OCS-u. Dzieci mogły samodzielnie wykonać maskę karnawałową.


9 maja przeprowadzono w świetlicy  zawody w skakaniu na skakance. Było bardzo dużo chętnych. Zdecydowana większość zawodników to dziewczynki. Odbyły się dwie rundy: eliminacyjna i finałowa.  Wśród dziewczynek najlepsze okazały  się : Blanka Kula z klasy IIIb i Kalina Staszak z klasy IIc, Paulina Duda z klasy Ib oraz Wiktoria Molińska z klasy IIIb.
Wśród chłopców najlepsi okazali się uczniowie klasy IIIb to jest: Remigiusz Wicherek, Jan Cichacki i Maksymilian Kaźmierczak. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.
Medalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.


W ramach Tygodnia Praw Dziecka w świetlicy przeprowadzono szereg zajęć, dzięki którym dzieci poszerzyły swoją znajomość praw i obowiązków zawartych w Konwencji Praw Dziecka.  Prace uczniów zostały wystawione na gazetkach szkolnych i świetlicowych. Oprócz tego uczniowie klas 0 - III i klas IV przypieczętowali swoim odciskiem dłoni znajomość praw i obowiązków na specjalnie przygotowanych tablicach z logo UNICEF.

rok szkolny 2017/18


Zajęcia prowadzone w świetlicy to  :

   teatralno - muzyczne, ruchowe na boisku i salce zabaw, 
   z elementami języka angielskiego, czytelnicze, plastyczne.

W dniu 31  października 2017r. w świetlicy zostało przygotowane i wystawione przedstawienie Na straganie dla klas pierwszych i oddziałów "0. Aktorami były dzieci z klasy IIId i III f. Dzieci do występu przygotowywała Pani Katarzyna Steinke i Olga RatajczakProwadzone są  zajęcia plastyczne  i teatralneTradycyjnie w pierwszym tygodniu ferii zimowych (12 - 16 lutego 2018r.) odbyła się półkolonia. W tym roku dzieci odwiedziły Centrum Edukacji Regionalnej w Mniszkach, gdzie uczestniczyły w warsztatach: glina i wiklinaKolejnego dnia odbyła się wycieczka do Teatru Animacji w Poznaniu, gdzie dzieci obejrzały sztukę "Czerwony Kapturek" oraz miały możliwość porozmawiania z aktorami. Obejrzały także galerię lalek.

Z kolei pobyt dzieci w Jamp Arenie to niesamowite przeżycie sportowe

Ostatniego dnia dzieci obejrzały film pt. "Paddington 2" oraz zwiedziły zamek i basztę Górków w Szamotułach.Dnia  8 marca  prowadzone były zajęcia z papieroplastyki dla dzieci  w ramach Drzwi otwartych szkoły. 
30 maja obchodzono w naszej szkole Dzień Dziecka. Wychowawcy świetlicy
prowadzili warsztaty dla uczniów klas I -III - wykonanie korali z tektury falistej
w barwach narodowych. Działania te połączone były z realizacją całorocznego  projektu Kocham Cię Polsko.
20 czerwca w świetlicy odbyło się roztrzygnięcie konkursu Savoir vivre. Zwyciężczynią tegorocznego konkursu została Antonina Sroka z klasy III d. Kolejne miejsca zajęły: Marta Orzech, Dobrochna Krychowska, Martyna Janasik, Patrycja Tojek,  Marcel Sahan i Kamil Urbaniak . Na wyróżnienie zasłużyli: Maria Bielejewska, Wiktoria Molińska, Adam Kamiński, Zosia Plewa, Bartosz Konieczny, Maksymilian Kaźmierczak i Jan Cichacki.
Wszyscy wymienieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i skromne upominki.

Rok szkolny 2016/17

W nowym roku szkolnym prowadzimy następujące zajęcia:
ruchowe na placu zabaw i orliku, oraz w salce zabaw ruchowych

zajęcia plastyczno - technicznezajęcia czytelniczo -teatralne

Dnia 22 listopada2016r. dzieci ze świetlicy - uczennice klasy IIIc pod kierunkiem Pani Katarzyny Steinke przygotowały przedstawienie pt. O gościach, którzy nie przyszli na ucztę z przygód Krasnala Hałabały dla dzieci z klas pierwszych i oddziałów zerowych.
30 listopada w świetlicy odbyły się Andrzejki. Dzieci oprócz wróżb bawiły się przy muzyce elektronicznej.W dniach od 30 stycznia do 3 lutego odbyła się półkolonia dla dzieci prowadzona przez wychowawców świetlicy.
Tradycyjnie jak co roku odwiedzili nas policjanci, przypominając o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw, spacerów, w ruchu drogowym oraz o niebezpieczeństwie w sieci. 


Uczestnicy półkolonii bawili się na hali Obornickiego Centrum Sportu i Rekreacji oraz kręgielni.Dzieci brały udział w spektaklu "Pchła Szachrajka " w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, obejrzały film " Sing" w kinie Halszka w Szamotułach, zwiedzały i uczestniczyły w lekcji regionalnej w Rogalowym Muzeum miasta Poznania.
W piątek dzieci odwiedziły Traperską Osadę w Bolechówku, gdzie poznały historię amerykańskich traperów, uczyły się dbać o zwierzęta, poznawały ich zwyczaje, bawiły się wesoło.24 kwietnia 2017r. w ramach projektu " Oborniki moje miasto " dzieci odwiedziły Izbę Pamięci mieszczącą się w Bibliotece Publicznej. 12 maja 2017r. dzieci ze świetlicy  brały udział w Międzyświetlicowym Konkursie Tańca Integracyjnego " Razem Miło i  Wesoło " , którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 38 w Poznaniu. otrzymały za występ pamiątkowy dyplom i medale.  Do występu przygotowały je Panie Katarzyna Steinke i Olga Ratajczak. Dzieci wystąpiły w składzie: Maria Bielejewska, Julia Urbaniak, Pola Bartoszewicz, Antonina Sroka, Jakub Lorenc, Zosia Filipiak, Gabriela Bukowska, Matylda Cyranek, Zosia Plewa, Mikołaj Molski, Agata Garstka, Marta Orzech.
 W roku szkolnym 2015/16   mistrzem konkursu savoir vivre została 
 Zuzanna Wabnik z klasy IIc .
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Oprócz Zuzi  wyróżnienia otrzymali: Julia Matuszak z klasy IIIa, Olga Ratuszniak klasa IId, Antosia Sroka klasa Id, Franek Nowak z klasy Ib, Kornelia Maślanka z klasy IId, Patrycja Karolczak z klasy IIIc, Maria Bielejewska z klasy Id, Gabrysia Zielińska z klasy IId.


Międzyświetlicowy konkurs plastyczny  Zima

Dnia 19 lutego 2016r. Komisja Konkursowa wybrała następujące prace:
w kategorii klas I - III

Stefańska Patrycja   klasa IIb   SP - Rożnowo
Duszyńska Iga  klasa II c  SP - 4  Oborniki
Pankiewicz Marcelina  klasa I f  SP - 4  Oborniki
Lulek Dominik  SP  Sycyn

w kategorii klas IV - VI

Masiera Olimpia  SP  Maniewo
Bak Anastazja klasa Va  SP  Rożnowo
Kiedrowski Maksymilian klasa Va  SP Roznowo

Nagrodzone prace widoczne na zdjęciach. Pamiątkowe dyplomy i nagrody przekazane zostaną dyrektorom szkół.W pierwszym tygodniu ferii zimowych 18 - 22 stycznia 2016r.  w świetlicy odbyła się półkolonia.
Dzieci rozmawiały z Panią policjant na temat bezpieczenstwa podczas:  zabaw zimowych,  w sieci, poruszania się z grupą na wycieczce.

Dzieci korzystały z uroków zimy podczas spacerów i zabaw na placu.Samodzielnie przygotowywały dla siebie śniadanie zgodnie z zasadami zdrowego odźywiania.Dla Babci i Dziadka przygotowały podarunki w postaci cekinowego serduszka i portretu  w ramce, dla siebie wykonały ekotorby.


W  przerwach między zajęciami dzieci bawiły się na dywanie i hali sportowej, kręgielni OCS - u


 W kolejnych dniach dzieci brały udział w zajęciach organizowanych w Labolatorium Wyobraźni w Poznaniu
 


Odwiedziły manufakturę  słodyczy " Slodkie czary mary "

 Były w teatrze animacji na sztuce " A niech Cię gęś kopnie".

Obejrzały seans " Mały książe ".27 listopada w świetlicy odbyła się zabawa andrzejkowa połączona z wróźbami.
 W tym roku szkolnym realizujemy projekt Żyjmy zdrowo. Jego celem  jest propagowanie zdrowego stylu życia poprzez  ruch i zdrowe odźywianie się.W ramach projektu odbyły się spotkania grup z pielęgniarką szkolną Panią Danutą Nowak, lekarzem Panem Tomaszem Wcisło oraz dietetyczką Panią Dorotą Grzebisz.


rok szkolny 2015/16
W pierwszym tygodniu  ferii w dniach od 16 – 20 lutego w świetlicy została zorganizowana półkolonia.  Dzieci określiły zasady zachowania się podczas pobytu na półkolonii oraz podczas  wycieczek. Już pierwszego dnia odwiedzili nas policjanci z pogadanką o bezpieczeństwie. Następnie dzieci odwiedziły Straż Pożarną, piekarnię Państwa Chudzickich. Brały udział w ciekawych zajęciach plastycznych (malowały obrazy, odlewy gipsowe, lepiły z ciastoliny). Wykonały  samodzielnie sałatkę owocową. Dzieci wzięły udział  w zajęciach w Centrum Interpretacji Dziedzictwa  -  Brama Paznania . W piątek gościliśmy w Osadzie  Bębnikąt, gdzie „człowiek lasu” podczas spaceru leśnymi duktami opowiadał
o życiu zwierząt i roślin .

 

   
  
 
 


 

 W dniu 29 stycznia 2015r. dzieci ze świetlicy przygotowały przedstawienie dla Babci i Dziadka z okazji ich święta. Po występie dzieci obdarowały seniorów upominkami przygotowanymi przez siebie.

Projekt "POZNAJMY
  SIĘ"

W tym roku świetlica realizuje projekt, którego celem jest poznanie przez dzieci różnych zawodów. W listopadzie dzieci odwiedziły zakład fryzjerski i aptekę .

ANDRZEJKI

W  piątek 28 listopada 2014r. w świetlicy obchodzono  Andrzejki. Dzieci wykonały własnoręcznie maski.Dzień upłynął pod znakiem wróżb i zabawy przy muzyce. 

 Międzyświetlicowy konkurs plastyczny "JESIEŃ"

Dnia 27 XI 2014r. Komisja Konkursowa wyłoniła  z klas I - III następujące prace:

I miejsce: Dąbrowicz Klara klasa I SP - Roznowo
I miejsce: Nowaczyk Julian  klasa IIc   SP - 4
II miejsce: Duszyńska Iga klasa Ic  SP - 4
III miejsce: Bartel Antoni klasa Ib  SP - Rożnowo

w kategorii klas IV - VI
I miejsce: Wyrzykowski Maksymilian  klasa Va  SP - Rożnowo
II miejsce: Miler Oskar klasa IVa  SP - Rożnowo
III miejsce: Bak Anastazja klasa IVa  SP - Rożnowo

oprócz tego Komisja Konkursowa wyróżniła dwie prace (z uwagi na inny format prace nie wzięły udziału w konkursie)

Maslera Olimpia klasa IVa  SP - Maniewo
Leśnik Maria klasa Ic  SP - 4

Nagrodzone prace można zobaczyć na wystawie w Bibliotece Publicznej w Obornikach.

Pamiątkowe dyplomy i nagrody zostaną przekazane dyrektorom szkół.

Poniżej zdjęcia wszystkich prac i nagrodzonych.


prace nagrodzone i wyróżnione:
26 września 2014r.naszą świetlicę odwiedził Pan Jarosław Bator - leśnik. Opowiedział dzieciom o lesie i jego mieszkańcach, pokazując przy tym ciekawe zdjęcia. Następnie przeprowadził krótki konkurs zagadkowy o lesie. Później dzieci  wykonały grupowąpracę plastyczną " Las i jego mieszkańcy"


Dnia 25 września 2014r. dzieci ze świetlicy razem z Panią Danutą Andrzejewską i Panią Katarzyną Steinke odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Obornikach. Tam dzieci obejrzały kolekcję starych elementarzy z różnych regionów Świata i wysłuchały prelekcji na ich temat z ust właściciela zbioru Pana Marka Szatkowskiego.
Międzyświetlicowy konkurs plastyczny "Wiosna"


16 maja Komisja Konkursowa wyłoniła w kategorii klas I  - III następujące prace:

I miejsce: Klaudia Jasgar  SP - 2, klasa IIIb
II miejsce: Igor Lupa SP - 3, klasa Ib
III miejsce: Julia Sajna SP - 4, klasa IIIa
III miejsce: Sebastian Stokłosa SP Sycyn klasa I

w kategorii klas IV - VI
I miejsce: Klaudia Lupa SP - 3, klasa Vb
II miejsce: Anastazja Bednarz SP - 4, klasa IVb
III miejsce: Julia Kowalska SP - 3, klasa VIb

Nagrodzone prace można zobaczyć na wystawie w Bibliotece Publicznej w Obornikach.
Pamiątkowe dyplomy i nagrody zostaną przekazane dyrektorom szkół.

Poniżej wystawa wszystkich nadesłanych prac20 marca podcas Drzwi Otwartych wychowawcy świetlicy prowadzili zajęcia plastyczne i ruchowe  z  dziećmi - przyszłymi uczniami naszej szkoły.17 marca naszą szkołę i świetlicę odwiedziły dzieci sześcioletnie z przedszkola nr 4 Bajka. Uczestniczyły one w zajęciach plastycznych wykonując kolorowego ptaszka oraz zajęciach ruchowych pokonując tor przeszkód.Podczas ferii zimowych w dniach od 10 - 14 lutego Pani Violetta Nowaczyk wraz z wychowawcami świetlicy zorganizowała półkolonię. Uczestnicy codziennie moglkorzystać z sali gimnastycznej, salki zabaw ruchowych, placu zabaw. Dzieci brały udział w ciekawych zajęciach plastycznych (lepiły z gliny, wykonywały obrazki techniką decoupage ). Odbyły się dwie wycieczki : do Nadleśnictwa Oborniki gdzie dzieci zwiedziły Izbę Przyrody i miały przygotowane ognisko z pieczeniem kiełbasek, oraz  do kina na film Robaczki.


Dzieci ze świetlicy szkolnej -  uczniowie klasy Ic pod kierunkiem Pani Lucyny
Stachowiak oraz Pań: Danuty Andrzejewskiej, Bożeny Gliniany, Violetty Nowaczyk,
 Katarzyny Steinke przygotowały uroczystość Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się 23 stycznia w świetlicy. Wychowawczynie świetlicy  Pani Danuta Andrzejewska i Bożena Gliniany
 w ramach współpracy  z świetlicą socjoterapeutyczną  ISKIERKA na Osiedlu Leśnym zorganizowały spotkanie dzieci.  Dnia  20 stycznia klasa II a
z przedstawieniem JASEŁKA  autorstwa Pani Jolanty Januchowskiej poszła
w odwiedziny do świetlicy socjoterapeutycznej. W dniu 15 stycznia uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią Panią Jolantą Januchowską z inicjatywy Pań ze świetlicy Danuty Andrzejewskiej i Bożeny Gliniany odwiedzili dzieci w Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku z przedstawieniem JASEŁKA. Następnie uczniowie klasy IIa zwiedzili szkołę.

Mikołajki w świetlicy były połączone z rozdaniem nagród za udział dzieci
w konkursie plastyczno - recytatorskim Deszczowy listopad.

29 listopada odbyło się w świetlicy roztrzygnięcie konkursu plastyczno -recytatorskiego
Deszczowy listopad. W konkursie recytatorskim nagrody i wyróznienia otrzymali: Patrycja Karolczak kl.Ic, Filip Łukaszyk kl. IIc, Wiktoria Pilarska kl. IIa, Wiktoria Jezewska kl. IIIa, Michalina Bielejewska kl. IIa, Karolina Kołotusza kl. IIa, Szymon Budziński kl. Ob, Patrycja Musiał kl. IIc. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

W konkursie plastycznym nagrody i wyróznienia otrzymali:
Kacper Łukasiewicz kl. IIc, Maksymilian Kaszkowiak kl. IIa, Anna Zawierzyńska kl. IIIa, Karolina Kołotusza kl.IIa, Zuzanna Kabat kl. IIa, Julek Nowaczyk kl. Ic, Dobrosława Eksner kl. IIa, Adam Szymkowiak kl. IIIb, Julka Błazejewska kl. IIa. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Dnia 25 października w świetlicy dzieci z oddziału przedszkolnego "0 a, "0 b
i 3-4 latków oraz klasa Ic uczestniczyły w przedstawieniu O gościach, którzy nie przyszli na ucztę - Krasnal Hałabała.
Długa i ciepła jesień sprzyja zabawom dzieci  na placu zabaw i  orliku

Dnia 22 czerwca uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem wychowawców świetlicy przygotowali inscenizację MOJA
 PLANETA. Przedstawienie to zaprezentowano na festynie LASOM PRZYJAZNY podczas Dni Obornik.


 
    4 kwietnia szóstoklasiści pisali sprawdzian OKE, w związku z tym wychowawczynie świetlicy zorganizowały dla młodszych dzieci wycieczkę do "OSADY TRAPERSKIEJ w BOLECHÓWKU".
    Wyjaz był ciekawym doświadczeniem zawówno poznawczym jak i zabawowym. Poznaliśmy historię traperów amerykańskich oraz sprzęty którymi się posługiwali. Oprócz tego zobaczyliśmy narzędzia codziennego użytku naszych pradziadków, takie jak: kołowrotek, masielnica, homonto, nosidło do wody - "szujndy" w gwarze poznańskiej, itp. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami dał nam wiele radości.


 
Pomimo zimnaj aury, rozgrzewało nas ognisko, gorąca herbatka
i pieczone kiełbaski.

      W dniu 14 marca podczas Drzwi Otwartych świetlica prowadziła zajęcia dla dzieci - przyszłych uczniów i ich rodziców.


    W dniu 4 lutego dzieci wystawiły przedstawienie pt.  "Spotkanie bajek", dla zaproszonych gości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Następnie wręczyły kochanym seniorom własnoręcznie wykonane obrazki i zaprosiły na poczęstunek.


 


  W okresie ferii zimowych od 14 do 18 stycznia, wychowawcy świetlicy zorganizowali półkolonię dla dzieci z klas 1 - 3. Codziennie uczestnicy brali udział w ciekawych zajęciach plastycznych i sportowych.
     W poniedziałek atrakcją  było spotkanie ze strażakami, którzy przyjechali do nas wozem ratownictwa drogowego.
     Następnego dnia odbyła się wycieczka do Izby Przyrodniczej w Nadleśnictwie w Dąbrówce Leśnej, gdzie wysłuchaliśmy prelekcji na temat życia leśnych zwierząt w zimie. Niezapomnianym wrażeniem było pieczenie kiełbasek w ognisku.
     W czwartek odwiedzili nas Panowie policjanci, którzy opowiadali o swojej pracy
i zasadach bezpieczeństwa podczas imprez masowych.
     Na zakończenie półkolonii byliśmy w kinie i McDonald's.


 


 

 

 

 

 


 

 


 
   6 grudnia 2012 roku naszą świetlicę odwiedził święty Mikołaj. Były piosenki i wierszyki dla Mikołaja, a dla dzieci - prezenty w postaci nowych gier.


 
 


 
   Dzieci z  klasy III b uczestniczące w zajęciach świetlicowych  przygotowały przedstawienie dla dzieci z oddzialów przedszkolnych
O gościach, którzy nie przyszli na ucztę - Krasnal Hałabała.


 

 
 W cyklu " Cały Powiat czyta dzieciom" naszą świetlicę odwiedzili: Burmistrz Obornik - Pan Tomasz Szrama, oraz wice-Burmistrz Obornik - Pan Piotr Woszczyk     Dzieci ze świetlicy w ramach projektu " Poznajemy kulturę innych narodów" uczestniczyły w spotkaniu z Panią Heleną Goman - Romką, która opowiadała o tradycjach i obyczajach świątecznych, oraz o kulturze romskiej.


     W ferie zimowe w naszej szkole została zorganizowana w świetlicy szkolnej półkolonia, gdzie dzieci z klas I, II, III ciekawie spędzali czas podczas zajęć plastycznych, muzycznych i ruchowych. Dzieci odwiedziły również piekarnię u Państwa Chudzickich oraz Obornicką Straż Pożarną. W ostatni dzień dzieci obejrzały film "Alvin i wiewiórki 3" w poznańskim kinie.
  

Dnia 24 stycznia dzieci ze świetlicy przygotowały przedstawienie dla babci
i dziadków połączone ze wspólnym śpiewaniem kolęd i skromnym poczęstunkiem.
Załączniki:IMAG0007